Powiatowe centrum pomocy rodzinie
W Bochni

+48 14 611 97 40

Aktualności

160 tys.trafi do Powiatu bocheńskiego na zakup busów dla osób niepełnosprawnych

Opublikowano

PFRON pozytywnie rozpatrzył złożony przez Powiat Bocheński, w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III na rok 2018 wniosek na zakup dwóch busów do transportu osób niepełnosprawnych. Samochody będą obsługiwać uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie, gm. Trzciana i Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce, gm. Nowy Wiśnicz. Po weryfikacji wnioskowanych kwot Zarząd PFRON podjął decyzję o dofinansowaniu zakupów w powiecie bocheńskim kwotą po 80 tys. zł na każdy z pojazdów.
W poniedziałek 16 lipca br. Starosta Bocheński – Ludwik Węgrzyn i v-ce Starosta Józef Mroczek podpiszą z Dyrektorem Małopolskiego Oddziału PFRON Panią Martą Mordarską, przy udziale Pani Poseł Józefy Żelazko-Szczurek umowę dotyczącą przekazania środków oraz terminów i sposobu rozliczenia zadania.
Uzyskanie środków z PFRON pozwoli placówkom na wymianę dotychczas używanych, mocno już wyeksploatowanych i nieekonomicznych pojazdów, wymagających częstych i coraz bardziej kosztownych napraw. Auta te wykorzystywane są na co dzień nie tylko do transportu na zajęcia prowadzone w ŚDS-ach, ale także umożliwiają dowóz uczestników do placówek świadczących usługi medyczne, czy też pozwalają na udział w spotkaniach integracyjnych, zawodach sportowych itp.