Powiatowe centrum pomocy rodzinie
W Bochni

+48 14 611 97 40

Aktualności

Aktywność na Święta

Opublikowano

dscn1256 dscn1234 dscn1235dscn1195

 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni współorganizowało akcję społeczną grupy osób doświadczających różnych niepełnosprawności i  kryzysów psychicznych.

Osiemnastu uczestników projektu pn. Szansa na rozwój zaangażowało się w przygotowanie pierwszego w tym gronie, wspólnego spotkania w atmosferze Wigilii. Po osobistym zapoznaniu lub odnowieniu znajomości odbyło się przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami dla bliskich, pieczenie i dekorowanie pierniczków, strojenie choinki, wspierające rozmowy i wspólne śpiewanie. Pomimo trudności w przełamaniu barier oddzielających ludzi od siebie nawzajem takich jak nieufność, nieśmiałość, poczucie osamotnienia, chęć pozostawania w ukryciu, udało się uczestnikom nawiązać wspólne relacje i poczuć radość przebywania razem.

Uczestnicy spotkania będą nadal rozwijać swoje szanse na zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej w ramach działań PCPR przewidzianych na rok 2017.

Projekt PCPR pn.: Szansa na rozwój – aktywna integracja w Powiecie Bocheńskim jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Celem działań jest wprowadzenie realnej zmiany w funkcjonowaniu społeczno-zawodowym uczestników, w tym wzrost szans na zatrudnienie, odbudowa i podtrzymanie umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej i umiejętności pełnienia ról społecznych w miejscu pracy, zamieszkania lub pobytu.