Powiatowe centrum pomocy rodzinie
W Bochni

+48 14 611 97 40

Aktualności

BEZPŁATNA OPIEKA WYRĘCZAJĄCA

Opublikowano

BEZPŁATNA OPIEKA WYRĘCZAJĄCA: 14-DNIOWY POBYT DLA SENIORÓW
Bezpłatny Program Unijny skierowany do Seniorów Powiatu Bocheńskiego

Jesteś opiekunem osoby niesamodzielnej? Projekt Centrum Wsparcia dedykowany jest właśnie Tobie! Zregeneruj siły i odpocznij od codziennych obowiązków —w międzyczasie zespół medyczny Domu Seniora ArmadaClinic w Głogoczowie przez okres do 14 dni otoczy profesjonalną opieką bliską Ci osobę.

Bezpłatna opieka wyręczająca to program unijny, realizowany w ramach projektu: „Uruchomienie Centrum Wsparcia Nieformalnych Opiekunów Osób Niesamodzielnych w Głogoczowie”.

Wszystkie oferowane usługi świadczone są bezpłatnie i w całości pokrywane z funduszy unijnych.

Na czym polega bezpłatna opieka wyręczająca?

Projekt ma na celu odciążenie opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych, którzy każdego dnia podejmują trud opieki swoich bliskich. Pomagają im w codziennych obowiązkach oraz dbają nie tylko o ich zdrowie fizyczne, ale również psychiczne, w tym dobre samopoczucie. To faktyczna, realna i całkowicie bezpłatna opieka, realizowana przez okres do 14 dni.

Kto może skorzystać z bezpłatnej pomocy?

Głównymi beneficjentami programu unijnego są opiekunowie nieformalni osób niesamodzielnych, którzy przez okres do 14 dni zostaną wyręczeni i zastąpieni w codziennych obowiązkach, wynikających ze sprawowania opieki nad osobami niesamodzielnymi.

Jest to czas, w którym będą oni mogli skorzystać z długo wyczekiwanego urlopu, załatwić pilne i od dawna odkładane sprawy, lub też zrelaksować się w zaciszu własnego domu. W międzyczasie zespół medyczny otoczy należytą opieką i wsparciem osobę niesamodzielną oraz przejmie wszystkie obowiązki opiekuna.

W okresie wspominanych dwóch tygodni, w których sprawowana jest opieka zastępcza, osoba niesamodzielna przez cały czas przebywać będzie w Domu Seniora ArmadaClinic w Głogoczowie. Nie jest zatem konieczne, aby każdego dnia przywozić ją do placówki, a następnie odbierać.

Co obejmuje wsparcie dla opiekunów?

W ramach projektu opiekunowie osób niesamodzielnych mogą skorzystać z indywidualnych szkoleń w placówce lub miejscu zamieszkania. Są to spotkania, na których nauczą się wykorzystywania sprzętu rehabilitacyjnego, zasad pielęgnacji osoby leżącej, czy też doboru odpowiedniej diety.
Każdy z opiekunów będzie miał możliwość uzyskania wiedzy z dostępnych form dofinansowania i systemów wsparcia.

W jaki sposób pomagamy osobom niesamodzielnym?

Osobom niesamodzielnym zapewniamy 14-dniowy bezpłatny pobyt wraz z pełnym wyżywieniem, w odpowiednio przystosowanej placówce-DomSeniora ArmadaClinic Głogoczów. Na miejscu gwarantujemy całodobową opiekę grona specjalistów: fizjoterapeutów, opiekunów medycznych, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, a także wsparcie medyczne i pomoc psychologiczną. Podopieczni mogą ponadto korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje obiekt. Jest to m.in. bardzo dobrze wyposażona sala rehabilitacyjna, biblioteka oraz kaplica.

Gdzie realizowany jest projekt?

Opieka Wytchnieniowa realizowanajest w: Dom Seniora ArmadaClinic Głogoczów, znajdującym się niedaleko Krakowa.To specjalistyczna placówka, w pełni przystosowana do potrzeb osób starszych oraz niesamodzielnych lub z niepełnosprawnościami. Brak barier architektonicznych umożliwia każdemu podopiecznemu swobodne i co najważniejsze bezpieczne poruszanie się po całym obiekcie. Cały teren ośrodka jest dodatkowo ogrodzony i monitorowany, z czynną przez całą dobę recepcją.

UWAGA: Nie jest wymagana grupa inwalidzka. Warunkiem jest aby osoba była niesamodzielna.

Chcesz wziąć udział w projekcie? Skontaktuj się z nami telefonicznie! Dla osób zainteresowanych uruchomiliśmy specjalną infolinię pod numerem (12) 274 95 00. Jesteśmy dostępni w godzinach Pn. –Pt.9:00-17:00. Zapraszamy do kontaktu!

Dom Seniora ArmadaClinicGłogoczów
Więcej informacji na stronie:www.centrumarmada.pl
Więcej informacji na stronie:www.armadaklinik.pl

WSZYSTKIE USŁUGI ŚWIADCZONE SĄ BEZPŁATNIE. PROJEKT TRWA 3 LATA

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne.