Powiatowe centrum pomocy rodzinie
W Bochni

+48 14 611 97 40

Aktualności

Sztuka Osób Niepełnosprawnych – 18. edycja konkursu

Opublikowano

Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” odbędzie się 18. edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Do udziału zapraszamy niepełnosprawnych uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej. Prace można składać w oddziałach PFRON do 17 kwietnia.

Prace nagradzane są w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia. Motyw przewodni tegorocznej edycji – „Tajemnica mojej wyobraźni” – został wybrany w głosowaniu internetowym. Cieszymy się, że licznie wzięli w nim udział uczestnicy i laureaci z lat poprzednich.

Twórczość artystów niepełnosprawnych można było dotychczas obejrzeć m.in. w: Zamku Królewskim w Warszawie, Belwederze, Sejmie RP, Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Narodowej Galerii Zachęta, Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Muzeum Historycznym m.st. Warszawy oraz w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Prace plastyczne można składać do 17 kwietnia w oddziałach wojewódzkich PFRON. Regulamin naszego konkursu jest dostępny na stronie internetowej: sztuka.pfron.org.pl

Patronat nad wydarzeniem objęło Muzeum Narodowe w Warszawie. Patroni medialni to magazyn „Integracja” oraz portale SwiatGluchych.pl i Niepełnosprawni.pl.