Powiatowe centrum pomocy rodzinie
W Bochni

+48 14 611 97 40

Aktualności

W tradycjach Wielkanocnych

Opublikowano

W PCPR uczestnicy projektu pn. „Szansa na rozwój” także pielęgnują tradycyjne przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Wczoraj pod kierunkiem pracownika socjalnego własnoręcznie tworzyli palmy według lokalnej tradycji ludowej.

Palma wielkanocna to symbol odradzającego się życia. Wykonuje się ją z gałązek wierzbowych, które symbolizują zmartwychwstanie, bazi, bukszpanu, suszonych traw, wstążek i kwiatów z bibuły. Święcone w Niedzielę Palmową palmy zgodnie z tradycją przynoszą rodzinom szczęście, zdrowie, błogosławieństwo Boże oraz chronią przed wszelakim złem.

W Lipnicy Murowanej, w najbliższą niedzielę odbędzie się 59 konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego.

 „Szansa na rozwój” to projekt PCPR w Bochni, który odpowiada na potrzeby osób doświadczających różnych trudności życiowych i socjalnych oraz społecznych, edukacyjnych, zdrowotnych i zawodowych. Jego celem jest poprawa i wzmocnienie szans na zatrudnienie osób oddalonych od rynku pracy. Dla każdego indywidualnie jest opracowana ścieżka wsparcia i przygotowana możliwość pokonania trudności w grupie osób o podobnych doświadczeniach. PCPR oferuje m.in.: organizację czasu wolnego, spotkania wspierające w małej grupie, usługi specjalistów, treningi rozwojowe, rehabilitację, zwrot kosztów przejazdów, wsparcie zatrudnieniowe i szkolenia.

Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (14) 611-97-40 lub w bezpośrednio w siedzibie PCPR w Bochni przy ul. E. Windakiewicza 9/5. Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przewidywana wartość finansowa projektu to 1 mln złotych, z czego 85% ze środków Unii Europejskiej.

 

 

20170406_164330 20170406_171457